خرید آنلاین فایل*دانلود تحقیق جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 ص.DOC*

دانلود جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 صDOC,تحقیق جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 صDOC,مقاله جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 صDOC,جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 صDOCدانلود تحقیق جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 ص.DOC|40108566|xy|
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود تحقیق جنسیت و نابرابری جنسیتی 22 ص.DOC

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 22 صفحه

جنسیت و نابرابری جنسیتی یكی از مشخصه های جهانی كه ما در آن زندگی می كنیم، سهم عمیقا نابرابر زنان و مردان در سختی هایی است كه متحمل می شوند.
نابرابری جنسیتی در اكثر نقاط جهان وجود داردو زنان را به گونه های مختلفی تحت الشعاع قرار داده است.
متون رشته های جامعه شناسی و انسان شناسی نشان می دهد كه تا اواخر سال های 1960 به ندرت به (زنان) به عنوان موضوع پرداخته می شد و نظریه های تحول خالی از زنان بود، گویا تحول فقط از آن مردان بود و زنان نیز به صورت قسمتی از آن بهره مند می شدند.
زنان همسران یا مادران یا افراد غیر فعال بودند و نقش آنها در خانه و پرورش نسل آینده توصیف می شد.
اما از اوئل سال هال 1970 دوره انتقاد به نگرش جنسیتی در علوم اجتماعی آغاز گردید.
به عنوان مثال این سئوال اساسی مطرح شد كه آیا جایگاه زنان در تحول بشر فرقی با مردان دارد، و یا این كه نحوه نگرش به خطا رفته است؟
در روند صنعتی شدن، آیا تمام گردانندگان كارخانه ها مردان بوده اند یا زنان نیز در این دوران سخت سرمایه داری در این امر سهیم بوده اند؟
آیا بدون كار زنان در خانه، مردها می توانستند كار خارج از منزل را پیش برند؟
چرا یكی نام كار و دیگری نام بیكاری به خود می گیرد؟
آیا این امر برگرفته از ذات كار است و یا این كه نگرش خاص به كار كه پول را ملاك قرار داده ناشی شده است؟
آیا در تمام جوامع نگرش جنسیتی وجود دارد؟
خصلت های جنسیتی چگونه تغییر كرده اند و جهت تغییر كجا و چگونه موجبات تبعیض یا برابری را فراهم نموده است؟
پاسخ به چنین سئوالات كلی كه نونگری در آنها نهفته است، تحقیقات مربوط به زنان را از دوره انتقاد به دوره سوم برد.
طی دوره سوم با نگرش وسیع تر محققان، تحقیقات مربوط به زنان به تحقیقات موجود اضافه گردید و با درج این مطالب ، نظریه های بسیاری شكل گرفت.
بدین ترتیب دو دوره چهارم كه از اواخر سال هعای 1980 آغاز شده است، جنسیت به عنوان یكی از مبتحث نظری اصلی رشته های علوم اجتماعی ، در مباحث این رشته ها وارد گردید.
این تغییر نگرش، راه را برای بررسی علل نابرابریجنسیتی و سایر موضوعات مرتبط با جنسیت گونه های مختلف هموار ساخت.
حتا كه به صورت مختصر به تغییرات صورت گرفته در نگرش علوم اجتماعی به زن پرداخته ایم مناسب است اشاره ای به نابرابری جنسیتی داشته باشیم.
هفت نوع نابرابری نابرابری بین زنان و مردان می تواند اشكال بسیار متنوعی به خود بگیرد، در واقع نابرابری جنسیتی یك پدیده همگن نیست، بلكه مجموعه ای از مسائل كاملا متفاوت و در عین حال مرتبط به هم می باشد.
نابرابری در مرگ و میر (Mortality Inequality) در برخی از نقاط جهان، نابرابری بین زنان و مردان مستقیما متوجه مساله مرگ و زندگی می شود، و صورت خشنی از مرگ و میر زنان كه به شكل نامتعارفی بالا هستند به خود می گیرد كه نتیجه اش فزونی شمار مردان در كل جمعیت است.
این وشعیت در نقطه مقابل فزونی شمار زنان در مناطق بدون جانبداری جنسیتی (Gender bias) یا جانبداری جنسیتی اندك در مراقبت های بهداشتی و تغذیه قرار دارد.
نابرابری مرگ و میر به نحو گسترده ای در آفریقای شمالی و آسیا، كه شامل چین و آسیای جنوبی تیز می گردد، مشاهده شده است.
نابرابری در زاد و و


مطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره بررسی کاربرد کامپیوتر در مدارس🔗تحقیق درباره بررسی کاربرد علم آمار در داده کاوی🔗تحقیق درباره بررسی کاربرد چوب در صنعت ساختمان🔗تحقیق درباره بررسی کاربرد بناهای تاریخی اصفهان در عصر پهلوی🔗تحقیق درباره بررسی کارآفرینی و مدیریت کسب وکار🔗تحقیق درباره بررسی قرارداد حقوقی کار🔗تحقیق درباره بررسی قانون مديريت خدمات كشوري🔗تحقیق درباره بررسی فواید استفاده از غشا در بیوراکتورها🔗تحقیق درباره بررسی فلسفه خاص اسلام درباره حقوق خانوادگی🔗شرحی بر آماده سازی نمونه متالوگرافی🔗پاورپوینت ورزش سرعت چابکی و استقامت 🔗تحقیق درباره بررسی فرهنگ خودآگاهی و اینترنت🔗تحقیق درباره بررسی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه🔗تحقیق درباره بررسی فرسايش خاک و مبارزه با فرسایش خاک🔗تحقیق درباره بررسی فرآیند تولید نانهای سنتی🔗تحقیق درباره بررسی عيب يابي موتور از طريق رنگ دود اگزوز🔗تحقیق درباره بررسی عوامل مؤثر بر بهبود مجموعه-سازی منابع الکترونیکی از ديدگاه کتابداران🔗تحقیق درباره بررسی عوامل موثر در شيوه هاي رهبري در سازمان🔗تحقیق درباره بررسی عوامل موثر در بحران آب و راهکارهای مقابله با آن🔗تحقیق درباره بررسی عوامل تاریخی گسترش بدحجابی در تاریخ معاصر ایران🔗تحقیق درباره بررسی عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در جایگاه های سوخت ‎🔗تحقیق درباره بررسی عوامل تاثیر گذار بر پذیرش بانکداری الکترونیکی🔗تحقیق درباره بررسی عوامل انسانی و مهندسی محیط کاردر فرآیند ساخت و تولید🔗تحقیق درباره بررسی عناصر مهم جغرافیای سیاسی و اهمیت ژئو پلتیک آسیای مرکزی🔗تحقیق درباره بررسی عملكرد مدیران بر رفتار کارکنان‎